viagra bitcoin buy
cialis buy

Arama
Aranacak Kelimeler:Ana Sayfa
Advertisement
Flaş Haber!
Uzun bir süre sonra herkese yeniden merhaba. Yaklaşık 2 ay süren, beklediğimizin de ötesinde iyi ve sorunsuz geçen ve başarıyla sonuçlanan bir tırmanış sonrası, bir çok mutlu anı ile 9 Ağustos'ta Türkiye'ye geri döndük. Ufak bir tatil ve dinlenme arası sonrasında yaşadıklarımızı web sayfası üzerinden sizlerle paylaşmak için can atıyoruz. Çok yakında fotoğraflar ve videolar eşliğinde tırmanış hikayemizle sizlerle olmak dileğiyle!

G2 Tırmanış Takımı

Image

Daily Times, 9 Ağustos 2005
Çarşamba, 07 Eylül 2005
Turkish expedition scales Gashebrum-II
Staff Report

ISLAMABAD: A six-member Turkish expedition, including two women, made history on July 22 when its members scaled Gashebrum-II.

Kamal Gur, the Turkish Ambassador in Islamabad, held a special reception in honour of the climbers at the Embassy on Monday. The reception was attended by a large number of people including diplomatic community, mountaineers and the office-bearers of Alpine Club of Pakistan.
Devamı...
Pakistan Observer, 9 Ağustos 2005
Çarşamba, 07 Eylül 2005
Ambassador of Turkey Kemal Gur with a group of mountaineers in Islamabad on Monday
Devamı...
The Statesman, 9 Ağustos 2005
Çarşamba, 07 Eylül 2005
Turkish Ambassador in Pakistan Hasan Kamal Gur along with a six-member mountaineering team pose for a photograph after a press conference, the first Turkish team successfully reahed the Summit of Gasherbrum-II. -APP
Devamı...
The Nation, 9 Ağustos 2005
Çarşamba, 07 Eylül 2005
Turkish expedition scale Gasherbrum-II
Devamı...
The Frontier Post, 9 Ağustos 2005
Çarşamba, 07 Eylül 2005
A group photo of Turkish Ambassador to Pakistan Hasan Cemal Gür along with Secretary Alpine Club of Pakistan Tariq Siddiqui and Turkish mountaineers on Monday
(Sayfa 11)
Devamı...
Nawa-I-Waqt, 9 Ağustos 2005
Çarşamba, 07 Eylül 2005
Türkiye'nin altı üyelik tırmanıcı grubu Gasherbrum-II'yi başarı ile tırmandı
Devamı...
Güncel Durum
Çarşamba, 10 Ağustos 2005
G2 ekibi dün 16:00 sularında İstanbul'a indi. Hoşgeldiler! Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgiler ve fotoğraflar çok yakında burada...
Güncel Durum
Pazartesi, 08 Ağustos 2005
Bu sabah aldığımız habere göre G2 ekibi İslamabad'a varmış durumda. Etkinliğin bitmesine artık çok az kaldı. Yarın 15:15'de İstanbul'a inmiş olacaklar. Ekibi karşılamak isteyen herkesi yarın 16:00'da Atatürk Havalimanı "Fatih Ergöçken" konferans salonunda düzenlenecek basın toplantısına bekliyoruz.
Güncel Durum
Cuma, 05 Ağustos 2005
Son aldığımız habere göre G2 ekibi şu an Skardu'da ve İslamabad'a geçmek için uçak bekliyor. Bir gecikme olmazsa yarın İslamabad'a ulaşmış olacaklar, sonrasında tırmanış ile ilgili daha ayrıntılı haber ve fotoğrafları göndermelerini bekliyoruz.
Turks Climb G-II
Çarşamba, 27 Temmuz 2005
The first Turkish team comprising 6 members successfully reached the summit of Gasherbrum-II on July 22nd making history for their country. G-II is 8035 meters high and 14th highest peak of the world.

The President of the Alpine Club of Pakistan, Mr. Nazir Sabir has greeted the expedition and expressed the hope that mountaineering will add another dimension to our brotherly relations with Turkey.
Teşekkür
Çarşamba, 27 Temmuz 2005
Takımın G2 başarısı Türkiye ve dışarıda yankı bulmaya başladı. Başta sponsorlarımız olmak üzere yurt içinden ve dışından dostlarımızdan, medya gruplarından sürekli tebrik ve söyleşi talepleri alıyoruz.

Takımın İslamabad ve İstanbul'da 8 ve 9 Ağustos'da basın toplantısı olmakla beraber, en kısa zamanda gelen diğer isteklere yanıt vereceğiz.

Sevincimizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ediyoruz.
Basın Toplantısı
Çarşamba, 27 Temmuz 2005
Tırmanış ekibi 9 Ağustos 2005 günü Türkiye'ye dönüyor. Onları karşılamak, sıcağı sıcağına etkinlik hakkında duygu ve düşüncelerini öğrenmek isterseniz saat 16:00'da İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali "Fatif Ergöcken" konferans salonunda düzenlenecek basın toplantısına katılabilirsiniz.
Devamı...
Dünya Dağcıları Kutlamaya Katıldı
Pazartesi, 25 Temmuz 2005
İki ekiple Gasherbrum I ve Gasherbrum II zirvelerini nedefleyen Arjantinli dostlarımızın web sitesinden bir haber. Haberde Sher Khan diye geçen kişi Serhan’dır. Keyifli okumalar...

http://www.argentinosahimalaya.com.ar/g1g2/eol.htm

Más Cumbres en el Gasherbrum II:

Nos enteramos con alegría de que otros compañeros montañistas de diversas nacionalidades, han llegado a la cumbre del G II (8.035 m)!

Por un lado un grupo de rusos, australianos, nórdicos y por otro lado nuestros vecinos turcos del campamento base. De estos últimos, su jefe Sher Khan (amigo de Joaquín) y la totalidad de los integrantes (6) han pisado la cumbre, incluídas dos mujeres, las primeras turcas en ascender un ochomil. ¡Felicitaciones!

Damián Redmond
Jefe de Expedición

Elektronik Çeviri

More Summits in Gasherbrum II:

We found out with joy that other montañistas companions of diverse nationalities, have arrived at the summit of G II (8,035 ms)!

By a side a group of Russians, Australians, Nordics and on the other hand our Turkish neighbors of the camping bases. Of these last ones, their head Sher Khan (friend of Joaquin) and the totality of the members (6) has stepped on the summit, incluídas two women, the first Turks in promoting a ochomil. Congratulations!

Damián Redmond
Head of Expedition

Güncel Durum
Cuma, 08 Temmuz 2005
ImageGasherbrum II ekibi 2 Temmuz itibarı ile ana kampa güvenli bir şekilde ulaşmış durumda. Yürüyüş güncesine tırmanış haberleri bölümünden, gönderdikleri fotoğraflara ise fotoğraf galerisinden ulaşabilirsiniz.
29/06 - Urdukas
Cuma, 08 Temmuz 2005
Buzula girdik, ama tozdan kurtulamadık. Uzun bir yürüyüş oldu, ayrıca bu kez yükseklik te kazanmış olduk. Buzul üzerinde sürekli inişli, çıkışlı 8 saatlik bir yürüyüş. Öğlen Kburtze’de yemek yedik. Aslında orası da kamp yeriymiş ama biz atlamış olduk. Bugünkü yürüyüşte artık her şey önümüze döküldü: Trango kuleleri ve Nameless Tower, muhteşem Gasherbrum IV, çirkin kral Broad Peak, Baltoro buzulu. Urdukas, yine bir yamaçta buzulun kenarında toprak üzerinde teraslanmış çadır yerlerinden oluşan bir kamp.

Nameless Tower ve Great Trango Tower

Devamı...
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 Sonraki > Son >>

Sonuç 1 - 15 Toplam: 92

©,2005 - Himalaya 2005