viagra bitcoin buy
cialis buy

Arama
Aranacak Kelimeler:Ana Sayfa arrow Tırmanış Haberleri
Tırmanış Haberleri
30/06 - Goro II Yazdır E-Posta
Cuma, 08 Temmuz 2005
Yine bir yürüyüş günü bitti. Çok uzun değildi ama kötü başladı. Gece başlayan yağmur, sabaha karşı hızlandı. Bu yüzden 1 saat kadar geç çıkabildik. Yer sıkıntısı yüzünden mutfak çadırı içinde, yerde sıkış tepiş, tepemizde derisi yüzülmüş ve neredeyse kokmuş bir çeyrek keçi asılmış şekilde kahvaltı yaptık. Bir de üzerine hemen hepimizdeki miğde ve bağırsak hastalıkları tuz biber oldu. Sonuçta bugün oldukça yavaş bir tempoyla yürüdük. Goro I’de öğle molası verdikten sonra buraya ulaştık. 5.5-6 saat sürdü yürüyüş. Bugün hep buzul üzerindeydik ve bu kez gerçekten tozdan buza geçtik.
29/06 - Urdukas Yazdır E-Posta
Cuma, 08 Temmuz 2005
Buzula girdik, ama tozdan kurtulamadık. Uzun bir yürüyüş oldu, ayrıca bu kez yükseklik te kazanmış olduk. Buzul üzerinde sürekli inişli, çıkışlı 8 saatlik bir yürüyüş. Öğlen Kburtze’de yemek yedik. Aslında orası da kamp yeriymiş ama biz atlamış olduk. Bugünkü yürüyüşte artık her şey önümüze döküldü: Trango kuleleri ve Nameless Tower, muhteşem Gasherbrum IV, çirkin kral Broad Peak, Baltoro buzulu. Urdukas, yine bir yamaçta buzulun kenarında toprak üzerinde teraslanmış çadır yerlerinden oluşan bir kamp.

Nameless Tower ve Great Trango Tower

Devamı...
26-27/06 - Paiyu Yazdır E-Posta
Cuma, 08 Temmuz 2005
Türkiye’den ayrılalı tam bir hafta oldu, biz daha 3300 m civarındayız. Bugün yürüyüşün ikinci gününü bitirdik, Jhola’dan Paiyu’ya 6.5 saatte yürüdük. Bugün bir ara K2’yi gördük. Ucundan tabii. Burada iki gün geçireceğiz. Taşıyıcılar yemeklerini ve ekmeklerini hazırlayacaklar. Paiyu, ağaçlıklı bir yer. Bir yamaçta araçlar arasında teraslanmış bir küçük bölgecik. Burada da tuvalet ve lavabo bölgesi var. Hatta elektrik bile çekilmiş. Jhola’dan Paiyu’ya gelene kadar bir kaç nehir kolu atlamak gerekiyor. Hele bir tanesi için herkesin ayakkabıları filan çıkarıp nehir içinden geçmesi gerekiyor. Al sana taşıyıcılar için eğlence!
Devamı...
26/06 - Jhola Yazdır E-Posta
Cuma, 08 Temmuz 2005
Bugün birinci sahne başladı. Sabah 5’de kalktık, ama 10:15’e kadar ekspedisyon neymiş onu anladık. Toplamda üç ayrı grubun yükünü taşımak için Askole’ye yüzlerce insan dolmuştu. Örneğin bizim için 2 tane serdar taşıyıcıları ayarlıyordu. Serdar’lık taşeronluk gibi bir kurum.
Devamı...
25/06 - Askole Yazdır E-Posta
Cuma, 08 Temmuz 2005
Tepemize taş, toprak inmeden ulaştık Askole. Geçen hafta bu yolda heyelan olmuş. Çinli bir dağcı ölmüş. Galiba dağ en güvenli yer olacak bizim için. Karakorum Highwayi de görmüş olduk böylece. 2 jipe biz bindik, eşyalar da üç büyük jiple geldi.
Devamı...
20/06 - İstanbul - Havaalanı Yolculuğu Yazdır E-Posta
Çarşamba, 22 Haziran 2005
ImageSon hazırlıklar yüzünden ortalama 2-3 saatlik uykunun ardından, sabah erkenden hep birlikte Pınar'ın evinden yola çıktık. Akışkan ama yavaş İstanbul trafiğini atlattıktan sonra Bakırköy'de ulaşıp, MNG Kargo'nun getirdiği bidonlarımızı ve hurçlarımızı teslim aldık. Bütün malzemeyi bir kamyonete yükleyip havaalanının yolunu tuttuk. Havaalanında bizi Gulf Air yetkilileri karşıladı ve basın toplantısının yapılacağı salona kadar bize eşlik etti.

Devamı...
Tırmanış Başlıyor! Yazdır E-Posta
Çarşamba, 15 Haziran 2005
Image20 Haziran'da yola çıkıyoruz, tırmanış ile ilgili bütün gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

©,2005 - Himalaya 2005